Wylewka samopoziomująca

Wylewka samopoziomująca

Kiedy trzeba wyrównać podłogę przed położeniem na przykład paneli podłogowych podłoga nie musi być wypoziomowana co do 1 mm. Wszystko zależy od tego, ile trzeba materiału zużyć na wykonanie wylewki. Są dwa sposoby wyrównywania podłóg w zależności od tego jak nierówna jest podłoga. Przy podłodze, która ma wystarczająco dobry poziom trzeba jedynie wypełnić szpary i zeszlifować górki, tak aby panele były idealnie przytwierdzone do podłoża. Jeśli położysz poziomicę na betonowej podłodze to nie powinna być szpara większa niż 3 mm. Tą 2 – metrową poziomicą musisz zmierzyć całą podłogę, pamiętając, aby nie dociskać jej do podłogi. Jeżeli uzyskasz gdzieś szparę większą niż 3 mm, podłoga nie jest dobra na położenie paneli. Oczywiście możesz się też spytać klienta jakie ma wymagania. Przy położeniu parkietu doklejanego do betonu, podłoga musi być idealna, czyli nie może być żadnej szpary ( 0 mm) pomiędzy podłogą a poziomicą . Do każdej wysokości wylewki są stosowane różne materiały. Im jest cieńsza wylewka tym musi być bardziej płynna.

Wylewka samopoziomująca na mocno nierównych podlogach!

Jeżeli natomiast masz podłogę zbyt nierówną w poziomie albo nawet kamienie, które wystają z betonu stosujemy ponownie laser. Jeżeli laser ma wysokość 60 mm to wysokość 60 mm = 0.

A więc kładziemy laser, tym razem na najwyższym poziomie i mierzymy całą podłogę:

plytki-glazura.comOdejmujemy od każdego rozmiaru tyle, aby uzyskać 60 mm. Czyli jeżeli wymiar w jakimś punkcie na podłodze wynosi 67 mm to obcinamy patyczek poziomujący na wysokości 7mm. Po obcięciu patyczków na całej podłodze liczymy ponownie ile materiału nam potrzeba (wyliczamy w ten sam sposób ilość materiału na wylewkę).

Potrzebujemy mniej więcej 18 kg wylewki aby uzyskać 1 m2 o wysokości 10 mm (może się różnic +-1kg w zależności od materiału, zawsze lepiej sprawdzić u sprzedawcy). A więc wyliczamy następująco:

Zapisz wszystkie rozmiary i podziel je na ilość zapisanych rozmiarów = przeciętna wysokość wylewki na 1 m2.

Przykład:

32 mm,33 mm, 54 mm, 38 mm, 39 mm, 84 mm

Suma=(32+33+54+38+39+84)/6 szt rozmiarów które podaliśmy =280/6= przeciętna wysokość wynosi nam 46 mm/m2

Potrzeba 18 kg/m2 ,aby uzyskać 10 mm wysokości, potrzeba nam: 1 m2= 4,6*18=82,8 kg wylewki/m2. A więc, aby wypoziomować tę podłogę o powieszchni 4 m2 potrzebujemy (4×82,2kg=328,8 kg) 328,8 kg materiału.

W zależności od rodzaju i stanu podłogi używamy różnych materiałów. Na przykład, jeśli betonowa podłoga łatwo się sypie, potrzebny jest nam bardzo dobry materiał gruntowy oraz wylewka gipsowa (zamiast betonowa). Wylewka gipsowa nie zmienia swojej objętości, dlatego jest większa szansa, że się nie odklei od tego słabego betonu. Poza tym wylewka gipsowa jest bardziej płynna od betonowej.

Wylewka samopoziomująca – film instrukcyjny

slicefactory.com/?url=plytki-glazura.com&lang=pl_PL&name=płytki glazurashow current page